Rezultate competitie karate copii

Finala Campionat National de Karate Traditional / Cupa Romaniei
(pentru COPII)
Oradea, 30 septembrie - 1 octombrie 2016

Rezultate, informatii si multimedia (poze, video) de la competitia de karate organizata de catre cluburile de karate: TODOME Oradea, FUDOSHIN OradeaUAMT AGORA Oradea si Federatia Romana de Karate Traditional, DJTS Bihor si Directia pentru sport si tineret Bihor - MTS: Finala Campionatului National de Karate Traditional si Cupa Romaniei si pentru COPII din Oradea (30 septembrie - 1 octombrie 2016).

La aceasta competitie au participat 24 cluburi de karate afiliate FRKT, 210 karateka si 30 arbitri de karate acreditati FRKT. Competitia s-a adresat copiilor (avand urmatoarele categorii: Copii 4, Copii 3, Copii 2, Copii 1) si contribuie la definitivarea lotului national de karate traditional pentru copii in vederea participarii la Campionatul European de Karate Fudokan 2016 din Cracovia (Polonia), 13 - 16 octombrie 2016

SUMAR

 

Rezultate CUPA Romaniei la Karate Traditional 2016:

In functie de locurile obtinute de fiecare participant la categoria de varsta la care a participat in cadrul "Finalei Campionatului National de Karate Traditional", centralizate pe club, s-a obtinut clasamentul CUPEI Romaniei la Karate Traditional 2016

CUPA Romaniei pentru copii 2016 a fost castigata de clubul de karate MEIKYO Galati. Felicitari! OSS!

LOC CLUB PUNCTAJ
1 MEIKYO Galati 562
2 ARASHI DO Braila 434
3 TERRA KID Zalau 380
4 CSO Cugir 286
5 BUDO KARATE Slatina 256
6 OLIMPIA Bucuresti 216
7 VOINTA Cluj 198
8 AKURA Dobroesti 192
9 KODO Galati 110
10 UAMT AGORA Oradea 100
11 KARATE CLUB Galati 76
12 DENTO KARATE KID Ploiesti 46
13 FORTUNA Cluj 38
14 CENTURA NEAGRA Craiova 30
15 SHIRO WASHI Ploiesti 28
16 KATANA KARATE CLUB Arad 28
17 FUDOSHIN Oradea 26
18 WASHINOMA Arad 10
19 KARATE KENSEI Vaslui 10
20 CSM Slatina 10
21 REYDO Caracal 0
22 RONIN Deva 0
23 KIME Arad 0
24 TODOME Oradea 0


Locurile si medaliile obtinute pe fiecare categorie de varsta de la aceasta competiei de karate pentru copii. 
Rezultate Finala Campionat National de Karate Traditional pentru copii 2016

1. COPII 1

KATA individual feminin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 PODARICA ANDREEA OLIMPIA Bucuresti
2 POPESCU ANA MARIA KODO Galati
3 MAHMOOD IMAN OLIMPIA Bucuresti
4 RADU IOANA ARASHI DO Braila


KATA individual masculin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 DRAGUT MIHAI KARATE CLUB Galati
2 GIGEA RAZVAN CENTURA NEAGRA Craiova
3 POPESCU VLAD KODO Galati
4 NEMETI ZOLTAN TERRA KID Zalau


KATA echipe feminin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 TUREAC NICOLETA ARASHI DO Braila
  CONSTANTIN CLAUDIA  
  RADU IOANA  
2 PAHONTU ELIS AKURA Dobroesti
  SANDU VALENTINA  
  VLASCEANU FLORENTINA  


KATA echipe masculin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 GAVRILUT GEORGE TERRA KID Zalau 2
  NEMETI ZOLTAN  
  SOLYOM SZILARD  
2 COJOCARU VLADUT OLIMPIA Bucuresti
  GUGIU SEBASTIAN  
  RADUCANU DRAGOS  
3 KEREKES LUKA VOINTA Cluj
  MASTAN SERGIU  
  SCHOPF JUSTIN  
4 TUDUCE SERGIU TERRA KID Zalau 1
  VAMOS ROBERT  
  MATYAS LUCAS  


KUMITE individual feminin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 PODARICA ANDREEA OLIMPIA Bucuresti
2 RADU IOANA ARASHI DO Braila
3 TUREAC NICOLETA ARASHI DO Braila
3 STEFAN DIANA CSM Slatina


KUMITE individual masculin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 RUJI CASIAN KATANA KARATE CLUB Arad
2 POPESCU VLAD KODO Galati
3 GIGEA RAZVAN CENTURA NEAGRA Craiova
3 SOLYOM SZILARD TERRA KID Zalau


KUMITE echipe masculin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 COJOCARU VLADUT OLIMPIA Bucuresti
  GUGIU SEBASTIAN  
  RADUCANU DRAGOS  
  GROSU ANTONIO  
2 DONCIU BOGDAN BUDO KARATE Slatina
  GORAN TONI  
  BUZGURILA ANDREI  
  STROIULEASA ANDREI  
3 STOIAN ALEXANDRU ARASHI DO Braila 1
  CAZAN ALEXANDRU  
  DARNEA BOGDAN  
  POPOVICI RARES  
4 SOLYOM SZILARD TERRA KID Zalau 1
  VAMOS ROBERT  
  MATYAS LUCAS  
     


EN BU mixt (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
  POPESCU ANA MARIA KODO Galati
  POPESCU VLAD  
  DRAGHICI ANDREI ARASHI DO Braila 1
  TUREAC NICOLETA  
  PODARICA ANDREEA OLIMPIA Bucuresti 1
  RADUCANU DRAGOS  
  SCHOPF JUSTIN VOINTA Cluj 2
  DRAGAN DARIA  


EN BU masculin (Copii 1)

LOC KARATEKA CLUB
1 MASTAN SERGIU VOINTA Cluj
  SCHOPF JUSTIN  
2 VAMOS ROBERT TERRA KID Zalau 3
  NEMETI ZOLTAN  
3 GUGIU SEBASTIAN OLIMPIA Bucuresti 1
  RADUCANU DRAGOS  
4 DONCIU BOGDAN BUDO KARATE Slatina 1
  GORAN TONI  

 

2. COPII 2

KATA individual feminin (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 NAS CARINA FORTUNA Cluj
2 DRAGAN DARIA VOINTA Cluj
3 TOMITA ALEXANDRA MEIKYO Galati
4 SIMA ADELA VOINTA Cluj


KATA individual masculin (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 POSTELNICU RAZVAN MEIKYO Galati
2 UNGUREANU ROBERT CSO Cugir
3 LUCA DARIUS UAMT AGORA Oradea
4 KEREKES LUKA VOINTA Cluj


KATA echipe feminin (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 SIMA ADELA VOINTA Cluj
  BUTA TEODORA  
  DRAGAN DARIA  
2 RADU ANDREEA ARASHI DO Braila
  MARCU MARIA  
  DARNEA DARIA  


KATA echipe masculin (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 POSTELNICU RAZVAN MEIKYO Galati
  BALANICA RARES  
  STEFAN ROBERT  
2 UNGUREANU ROBERT CSO Cugir
  MORTURA CATALIN  
  CODREA PAUL  
3 GIURGIU GABRIEL ARASHI DO Braila
  DRAGHICI ANDREI  
  CAZAN ALEXANDRU  
4 DUMITRU ANDREI OLIMPIA Bucuresti
  NEDU MARIUS  
  GROSU ANTONIO  


KUMITE individual feminin (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 CONSTANBTIN CLAUDIA ARASHI DO Braila
2 STAMATE CATALINA KODO Galati
3 DARNEA DARIA ARASHI DO Braila
4 SIMA ADELA VOINTA Cluj


KUMITE individual masculin (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 LUCA DARIUS UAMT AGORA Oradea
2 GROSU ANTONIO OLIMPIA Bucuresti
3 DRAGUT RADU KARATE CLUB Galati
4 CODREA PAUL CSO Cugir


EN BU mixt (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 TOMITA ALEXANDRA MEIKYO Galati 1
  BALANICA RARES  
2 DARNEA DARIA ARASHI DO Braila 1
  DARNEA BOGDAN  
3 SUDITU ANDREEA MEIKYO Galati 2
  POSTELNICU RAZVAN  
4 UNGUREANU ROBERT CSO Cugir
  KIS ARIANA  


EN BU masculin (Copii 2)

LOC KARATEKA CLUB
1 BALANICA RARES MEIKYO Galati 1
  STEFAN ROBERT  
2 POSTELNICU RAZVAN MEIKYO Galati 2
  RUSU DAVID  
3 UNGUREANU ROBERT CSO Cugir
  CAODREA PAUL  
4 LUCA DARIUS UAMT AGORA Oradea
  TAUTAN IONUT  

 

3. COPII 3

KATA individual feminin (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 PALADE STEFANIA KARATE CLUB Galati
2 RADU ANDREEA ARASHI DO Braila
3 VARGA TIMEEA WASHINOMA Arad
4 GHEBAN BIANCA FUDOSHIN Oradea


KATA individual masculin (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 GIURGIU GABRIEL ARASHI DO Braila
2 POP MATEI TERRA KID Zalau
3 POP ADRIAN TERRA KID Zalau
4 CORDIS MARIO TERRA KID Zalau


KATA echipe feminin (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 HOMNER TEODORA MEIKYO Galati
  SUDITU ANDREEA  
  ZAMFIR YASMINA  
2 FANARU ERIKA CSO Cugir
  ROMAN MARA  
  CODREA IRINA  
3 FIGHIROAE GILDA AKURA Dobroesti
  VIHACENCU MARA  
  MINEA CATALINA  


KATA echipe masculin (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 MICU SEBASTIAN CSO Cugir
  ROTARU IANNIS  
  URBANESCU TAMAS  
2 CORDIS MARIO TERRA KID Zalau 2
  COCA LUCAS  
  POP ADRIAN  
3 PUP GEORGE TERRA KID Zalau 1
  MATYAS DAVID  
  TEGLAS LEON  
4 VLADESCU EDUARD AKURA Dobroesti 1
  DRAGHIA ALBERT  
  BORCANEA ANDREI  


KIHON IPPON KUMITE individual feminin (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 VIHACENCU MARA AKURA Dobroesti
2 GHEBAN BIANCA FUDOSHIN Oradea
3 PALADE STEFANIA KARATE CLUB Galati
3 FLOREA MARIA KARATE KENSEI Vaslui


KIHON IPPON KUMITE individual masculin (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 PUP GEORGE TERRA KID Zalau
2 COCA LUCAS TERRA KID Zalau
3 MAXIM SORIN BUDO KARATE Slatina
3 NAS MATEI FORTUNA Cluj


EN BU mixt (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 GIURGIU GABRIEL ARASHI DO Braila
  RADU ANDREEA  
2 DRAGHIA ALBERT AKURA Dobroesti
  VIHACENCU MARA  
3 MAXIM SORIN BUDO KARATE Slatina 1
  MARCU IZABELA  
4 CHIS ALEXIA TERRA KID Zalau
  TAMAS LUCA  


EN BU masculin (Copii 3)

LOC KARATEKA CLUB
1 GIURGIU GABRIEL ARASHI DO Braila
  MIHAI DARIO  
2 COCA LUCAS TERRA KID Zalau 2
  CORDIS MARIO  
3 MAXIM SORIN BUDO KARATE Slatina 2
  VLAD YANNHIS  
4 VLADESCU EDUARD AKURA Dobroesti
  BORCANEA ANDREI  

 

4. COPII 4

KATA individual feminin (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 ZAMFIR YASMINA MEIKYO Galati
2 MARCU IZABELA BUDO KARATE Slatina
3 BOJIN DARIA BUDO KARATE Slatina
4 NEDU DENISA OLIMPIA Bucuresti


KATA individual masculin (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 NITA ROBERT SHIRO WASHI Ploiesti
2 NICOLAESCU MIHNEA DENTO KARATE KID Ploiesti
3 URBANESCU TAMAS CSO Cugir
4 KARACSON DARIUS UAMT AGORA Oradea


KATA echipe feminin (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 MIRON ALEXIA MEIKYO Galati
  MANOLE ALEXIA  
  MANOLE ANDRA  
2 SERBAN ANASTASIA BUDO KARATE Slatina
  BOJIN DARIA  
  MARCU IZABELA  


KATA echipe masculin (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 CAZACU RADU MEIKYO Galati
  RUSU TUDOR  
  POPA ALEX  


KIHON IPPON KUMITE individual feminin (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 MIRON ALEXIA MEIKYO Galati
2 MARCU IZABELA BUDO KARATE Slatina
3 ZAMFIR YASMINA MEIKYO Galati
3 MANOLE ALEXIA MEIKYO Galati


KIHON IPPON KUMITE individual masculin (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 CAZACU RADU MEIKYO Galati
2 MIHAI DARIO ARASHI DO Braila
3 NICOLAESCU MIHNEA DENTO KARATE KID Ploiesti
4 URBANESCU TAMAS CSO Cugir


EN BU mixt (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 KARACSON DARIUS UAMT AGORA Oradea
  MASGRAS-DENUT BRIANA  
2 ZAMFIR YASMINA MEIKYO Galati
  CAZACU RADU  
3 BELGU DARIUS BUDO KARATE Slatina 2
  SERBAN ANASTASIA  
4 SERBAN CARLA DENTO KARATE KID Ploiesti
  NICOLAESCU MIHNEA  


EN BU masculin (Copii 4)

LOC KARATEKA CLUB
1 URBANESCU TAMAS CSO Cugir
  ROTARU IANNIS  
2 DRAGONU RAZVAN BUDO KARATE Slatina
  BELGU DARIUS  
3 VERESEZEAN ERIC TERRA KID Zalau 1
  POP DARIUS  

 

CUPA Romaniei la Karate pentru COPII 2016 - puncte acordate pe probe si categorii de varsta

COPII 1, COPII 2, COPII 3, COPII 4: acelasi punctaj pentru toate categoriile de varsta

LOC Ka ind F-M Ka ech F-M Ku F-M En X, M
1 28 60 28 40
2 20 48 20 32
3 10 40 10 24
4 6 28 10 16

 

Rezultate conform FRKT - Federatia Romana de Karate Traditional

Felicitari organizatorilor acestei competitii si tuturor participantilor: karateka, instructori de karate, antrenori de karate, arbitri de karate.

Multumiri tuturor sustinatorilor si in mod special parintilor.
OSS!

Gichin Funakoshi

Hidetaka Nishiyama

Vladimir Jorga

Ilija Jorga

Dan Stuparu

Sponsorizează

Alege clubul cu care dorești să intri în contact sau discută direct cu Federația Română de Karate Tradițional.

Înscriere club

Înscrie-ți clubul pe Harta Karate-ului Tradițional din România. Clubul trebuie să fie acreditat și afiliat FRKT/ETFK/ITKF sau WFF.

Postează info

Trimite-ne un eveniment, antrenament sau articol despre Karate Tradițional și noi îl vom publica.

Contact

Dacă ai nevoie de ajutor nu ezita să ne contactezi.