Lotul National de Karate al Romaniei pentru Campionatul Mondial de Karate Fudokan 2017

Loturile de Cadeti, Juniori, Tineret si Seniori
Campionat Mondial de Karate Fudokan 2017
Cluj-Napoca - Romania, 3 - 5 noiembrie 2017

Loturile nationale de karate de cadeti, juniori, tineret si seniori selectate pentru reprezentarea Romaniei la Campionatul Mondial de Karate Fudokan 2017 (7th World Fudokan Karate Championship 2017) din Cluj-Napoca - Romania, competitie ce va avea loc in perioada 3 - 5 noiembrie 2017.

Romania va fi reprezentata in cadrul acestui Campionat Mondial de Karate Fudokan 2017 de urmatorii componenti ai Lotului National de Karate Traditional - Shotokan, Fudokan:

SUMAR 

A. SENIORI - Lot National de Karate Fudokan 2017
B. TINERET - Lot National de Karate Fudokan 2017
C. JUNIORI - Lot National de Karate Fudokan 2017
D. CADETI - Lot National de Karate Fudokan 2017

 

A. Lot National de Karate Fudokan pentru SENIORI

KARATEKA CLUB PROBE
POPESCU VLAD TERRA KID ZALAU En M1
DUTA CRISTIAN TERRA KID ZALAU En M1
TAMPEANU MIHAI KODO GALATI En M2
DAICIU ALIN KODO GALATI En M2
BENESCU ILENA TERRA KID ZALAU En X1
DUTA CRISTIAN TERRA KID ZALAU En X1
TAMPEANU MIHAI KODO GALATI En X2
CODREANU ANCA KODO GALATI En X2
STOICA ROXANA KARATE CLUB GALATI Fu
BANUTA ROXANA OLIMPIA BUCURESTI Fu
SEMEREAN ADRIANA FORTUNA CLUJ Fu
CLITAN IULIA TERRA KID ZALAU Fu
COJOCARU ADRIAN DENTO KARATE KID PLOIESTI Fu
MARINCAS CALIN SEIKO ZALAU Fu
CIUCU LAURENTIU DOJO KUN EFORIE Fu
TUDORICA RAUL UAMT AGORA ORADEA Fu
CLITAN IULIA TERRA KID ZALAU Ka ech1
STOICA ROXANA KARATE CLUB GALATI Ka ech1
DANCIU MANONA CONPET PLOIESTI Ka ech1
BANUTA ROXANA OLIMPIA BUCURESTI Ka ech2
CONSTANTINESCU ADINA OLIMPIA BUCURESTI Ka ech2
IACOB ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Ka ech2
MARINCAS CALIN SEIKO ZALAU Ka ech1
TUDORICA RAUL UAMT AGORA ORADEA Ka ech1
URUC OCTAVIAN FORTUNA CLUJ Ka ech1
TAMPEANU MIHAI KODO GALATI Ka ech2
EPURE DANIEL KODO GALATI Ka ech2
BUTURA ALEX KODO GALATI Ka ech2
SEMEREAN ADRIANA FORTUNA CLUJ Ka ind
DANCIU MANONA CONPET PLOIESTI Ka ind
CLITAN IULIA TERRA KID ZALAU Ka ind
STOICA ROXANA KARATE CLUB GALATI Ka ind
MARINCAS CALIN SEIKO ZALAU Ka ind
TUDORICA RAUL UAMT AGORA ORADEA Ka ind
TAMPEANU MIHAI KODO GALATI Ka ind
POPESCU VLAD TERRA KID ZALAU Ka ind
STOICA ROXANA KARATE CLUB GALATI Ku ind
BANUTA ROXANA OLIMPIA BUCURESTI Ku ind
SEMEREAN ADRIANA FORTUNA CLUJ Ku ind
CONSTANTINESCU ADINA OLIMPIA BUCURESTI Ku ind
MURESAN FLORIN OLIMPIA BUCURESTI Ku ind
DOBRE OLIWER ALUMINIU ALRO SLATINA Ku ind
DUMITRAS IULIAN ENPI IASI Ku ind
COJOCARU ADRIAN DENTO KARATE KID PLOIESTI Ku ind
STOICA ROXANA KARATE CLUB GALATI Ku ech1
BANUTA ROXANA OLIMPIA BUCURESTI Ku ech1
SEMEREAN ADRIANA FORTUNA CLUJ Ku ech1
CONSTANTINESCU ADINA OLIMPIA BUCURESTI Ku ech2
CLITAN IULIA TERRA KID ZALAU Ku ech2
BENESCU ILENA TERRA KID ZALAU Ku ech2
MURESAN FLORIN OLIMPIA BUCURESTI Ku ech1
DOBRE OLIWER ALUMINIU ALRO SLATINA Ku ech1
VODA DRAGOS CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ech1
ADASCALITEI MARIUS ENPI IASI Ku ech1
DUMITRAS IULIAN ENPI IASI Ku ech2
COJOCARU ADRIAN DENTO KARATE KID PLOIESTI Ku ech2
CIUCU LAURENTIU DOJO KUN EFORIE Ku ech2
POPA MIRCEA RONIN DEVA Ku ech2

 

B. Lot National de Karate Fudokan pentru TINERET

KARATEKA CLUB PROBE
BALAIASA DRAGOS ENPI IASI En M1
LUPESCU ALEXANDRU ENPI IASI En M1
MAYER RARES TERRA KID ZALAU En M2
LIXANDRU HORATIU TERRA KID ZALAU En M2
BOIE ANDREEA VOINTA CLUJ En X1
PLESCA ALIN VOINTA CLUJ En X1
MOGLAN BIANCA KODO GALATI En X2
BUTURA ALEX KODO GALATI En X2
IACOB ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Fu
GAINA ALEXIA KODO GALATI Fu
CODREANU ANCA KODO GALATI Fu
BOIE ANDREEA VOINTA CLUJ Fu
BALAIASA DRAGOS ENPI IASI Fu
CIUBOTARIU AUREL ENPI IASI Fu
LIXANDRU HORATIU TERRA KID ZALAU Fu
MAYER RARES TERRA KID ZALAU Fu
CODREANU ANCA KODO GALATI Ka ech1
GAINA ALEXIA KODO GALATI Ka ech1
MOGLAN BIANCA KODO GALATI Ka ech1
FILIP ANDREEA BUDO SLATINA Ka ech2
ILIE DENISA BUDO SLATINA Ka ech2
PADUROIU MARIA BUDO SLATINA Ka ech2
BALAIASA DRAGOS ENPI IASI Ka ech1
POSTOLACHE OCTAVIAN ENPI IASI Ka ech1
LUPESCU ALEXANDRU ENPI IASI Ka ech1
ASPRA DANIEL CSM SLATINA Ka ech2
DUMITRU ALIN CSM SLATINA Ka ech2
BALUTA FLORENTIN CSM SLATINA Ka ech2
IACOB ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Ka ind
BOIE ANDREEA VOINTA CLUJ Ka ind
CODREANU ANCA KODO GALATI Ka ind
FILIP ANDREEA BUDO SLATINA Ka ind
LIXANDRU HORATIU TERRA KID ZALAU Ka ind
BALAIASA DRAGOS ENPI IASI Ka ind
POPTELECAN DAN TERRA KID ZALAU Ka ind
ASPRA DANIEL CSM SLATINA Ka ind
CODREANU ANCA KODO GALATI Ku ind
FILIP ANDREEA BUDO SLATINA Ku ind
IACOB ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Ku ind
APARASCHIVEI GEORGIANA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ind
BALAIASA DRAGOS ENPI IASI Ku ind
CIUBOTARIU AUREL ENPI IASI Ku ind
LIXANDRU HORATIU TERRA KID ZALAU Ku ind
POSTOLACHE OCTAVIAN ENPI IASI Ku ind
CODREANU ANCA KODO GALATI Ku ech1
FILIP ANDREEA BUDO SLATINA Ku ech1
BOIE ANDREEA VOINTA CLUJ Ku ech1
APARASCHIVEI GEORGIANA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ech1
IACOB ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Ku ech2
GAINA ALEXIA KODO GALATI Ku ech2
BRETOTEAN DIANA RONIN DEVA Ku ech2
BALAIASA DRAGOS ENPI IASI Ku ech2
CIUBOTARIU AUREL ENPI IASI Ku ech1

 

C. Lot National de Karate Fudokan pentru JUNIORI

KARATEKA CLUB PROBE
MUSAT ALIN MARTIAL BUDO BRAILA En M1
BARDAHAN ALEXANDRU MARTIAL BUDO BRAILA En M1
GUTES COSMIN KODO GALATI En M2
CRAESCU BOGDAN KODO GALATI En M2
FATU ANDREI MARTIAL BUDO BRAILA En X1
IACOB MARIA MARTIAL BUDO BRAILA En X1
ION FLORENTINA ARASHI DO BRAILA En X2
GIURGIU COSMIN ARASHI DO BRAILA En X2
POPESCU ANA MARIA TERRA KID ZALAU Fu
POSTELNICU ANA MARIA ROXY DOJO BUCURESTI Fu
MOGLAN BIANCA KODO GALATI Fu
PAL BRIGITTA SEIKO ZALAU Fu
FATU ANDREI MARTIAL BUDO BRAILA Fu
CELEA MATEI ROXY DOJO BUCURESTI Fu
MUSAT ALIN MARTIAL BUDO BRAILA Fu
BARDAHAN ALEXANDRU MARTIAL BUDO BRAILA Fu
IACOB ANTONIA NARUTO DOJO PLOIESTI Ka ech1
DEACONU CLAUDIA NARUTO DOJO PLOIESTI Ka ech1
TUDOSE MARIA NARUTO DOJO PLOIESTI Ka ech1
POSTELNICU ANA MARIA ROXY DOJO BUCURESTI Ka ech2
GAVREA NORA ROXY DOJO BUCURESTI Ka ech2
VALEANU RALUCA ROXY DOJO BUCURESTI Ka ech2
FATU ANDREI MARTIAL BUDO BRAILA Ka ech1
MUSAT ALIN MARTIAL BUDO BRAILA Ka ech1
BARDAHAN ALEXANDRU MARTIAL BUDO BRAILA Ka ech1
IACHIM MIHAI CSO CUGIR Ka ech2
OPREA SEBASTIAN CSO CUGIR Ka ech2
ZINCA RARES CSO CUGIR Ka ech2
POPESCU ANA MARIA TERRA KID ZALAU Ka ind
MOLNAR KITTY WASHINOMA ARAD Ka ind
IACOB ANTONIA NARUTO DOJO PLOIESTI Ka ind
PETCU CRISTINA KARATE CLUB GALATI Ka ind
ILIESCU ANDREI CHELSEA BUCURESTI Ka ind
FATU ANDREI MARTIAL BUDO BRAILA Ka ind
MUSAT ALIN MARTIAL BUDO BRAILA Ka ind
DUMITRU DRAGOS SHIRO WASHI PLOIESTI Ka ind
MOGLAN BIANCA KODO GALATI Ku ind
POPESCU ANA MARIA TERRA KID ZALAU Ku ind
PETCU CRISTINA KARATE CLUB GALATI Ku ind
IACOB MARIA MARTIAL BUDO BRAILA Ku ind
CELEA MATEI ROXY DOJO BUCURESTI Ku ind
ISTRATE ROBERT KARATE CLUB GALATI Ku ind
MUSAT ALIN MARTIAL BUDO BRAILA Ku ind
DOBRE EDUARD SHIRO WASHI PLOIESTI Ku ind
MOGLAN BIANCA KODO GALATI Ku ech1
POPESCU ANA MARIA TERRA KID ZALAU Ku ech1
IACOB MARIA MARTIAL BUDO BRAILA Ku ech1
PETCU CRISTINA KARATE CLUB GALATI Ku ech1
PADUROIU MARIA BUDO SLATINA Ku ech2
BURLAN BIANCA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ech2
VLAD CEZARA MARTIAL BUDO BRAILA Ku ech2
SZERI ROBERTA TERRA KID ZALAU Ku ech2
CELEA MATEI ROXY DOJO BUCURESTI Ku ech1
ISTRATE ROBERT KARATE CLUB GALATI Ku ech1
VICU CODRIN CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ech1
DOBRE EDUARD SHIRO WASHI PLOIESTI Ku ech1
MUSAT ALIN MARTIAL BUDO BRAILA Ku ech2
SERBANESCU CEZAR MARTIAL BUDO BRAILA Ku ech2
LUCA ANDREI UAMT AGORA ORADEA Ku ech2
UDRESCU GEORGE OLIMPIA BUCURESTI Ku ech2

 

D. Lot National de Karate Fudokan pentru CADETI

KARATEKA CLUB PROBE
HRITCU DRAGOS CSM PLOIESTI En M1
NICOLAE ALEXANDRU CSM PLOIESTI En M1
PADUROIU MIHAI BUDO SLATINA En M2
STROIULEASA MADALIN BUDO SLATINA En M2
OLOGU STANCU TEODORA CENTURA NEAGRA CRAIOVA En X1
GIGEA RAZVAN CENTURA NEAGRA CRAIOVA En X1
COLCERIU TAMARA VOINTA CLUJ En X2
BORBE RAZVAN VOINTA CLUJ En X2
PODARICA ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Fu
BALAUR BIANCA ENPI IASI Fu
VALEANU RALUCA ROXY DOJO BUCURESTI Fu
JOBARA NAIA ROXY DOJO BUCURESTI Fu
SANDU ALEXANDRU KARATE KENSEI VASLUI Fu
CIOARA MATEI OLIMPIA BUCURESTI Fu
DIACONU ANDREI MEIKYO GALATI Fu
MAZILU HORIA OLIMPIA BUCURESTI Fu
APETREI ELENA CSM SLATINA Ka ech1
APETREI ALEXANDRA CSM SLATINA Ka ech1
STEFAN DIANA CSM SLATINA Ka ech1
BEJAN MADALINA TAIKO TECUCI Ka ech2
EPUREAN MADALINA TAIKO TECUCI Ka ech2
POPOVICI RALUCA TAIKO TECUCI Ka ech2
GIGEA RAZVAN CENTURA NEAGRA CRAIOVA Ka ech1
COBARLAU DAMIAN CENTURA NEAGRA CRAIOVA Ka ech1
RADULEA MARIO CENTURA NEAGRA CRAIOVA Ka ech1
PADUROIU MIHAI BUDO SLATINA Ka ech2
STROIULEASA MADALIN BUDO SLATINA Ka ech2
DONCIU BOGDAN BUDO SLATINA Ka ech2
PODARICA ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Ka ind
VALEANU RALUCA ROXY DOJO BUCURESTI Ka ind
BALAUR BIANCA ENPI IASI Ka ind
COLCERIU TAMARA VOINTA CLUJ Ka ind
BISTRICEANU CRISTIAN ENPI IASI Ka ind
DRAGUT MIHAI KARATE CLUB GALATI Ka ind
COBARLAU DAMIAN CENTURA NEAGRA CRAIOVA Ka ind
PADUROIU MIHAI BUDO SLATINA Ka ind
PODARICA ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Ku ind
ANGHEL CASIANA MARTIAL BUDO BRAILA Ku ind
HUTUPAN ELIZA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ind
BALAUR BIANCA ENPI IASI Ku ind
PADUROIU MIHAI BUDO SLATINA Ku ind
BERBECARU MIHNEA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ind
SERBAN HORIA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ind
CIOARA MATEI OLIMPIA BUCURESTI Ku ind
PODARICA ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI Ku ech1
ANGHEL CASIANA MARTIAL BUDO BRAILA Ku ech1
ION FLORENTINA ARASHI DO BRAILA Ku ech1
BALAUR BIANCA ENPI IASI Ku ech1
HUTUPAN ELIZA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ech2
VALEANU RALUCA ROXY DOJO BUCURESTI Ku ech2
COLCERIU TAMARA VOINTA CLUJ Ku ech2
JOBARA NAIA ROXY DOJO BUCURESTI Ku ech2
PADUROIU MIHAI BUDO SLATINA Ku ech1
BERBECARU MIHNEA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ech1
SANDU ALEXANDRU KARATE KENSEI VASLUI Ku ech1
MAZILU HORIA OLIMPIA BUCURESTI Ku ech1
SERBAN HORIA CEAHLAUL PIATRA NEAMT Ku ech2
CIOARA MATEI OLIMPIA BUCURESTI Ku ech2
GIGEA RAZVAN CENTURA NEAGRA CRAIOVA Ku ech2
AVRAM VALENTIN MARTIAL BUDO BRAILA Ku ech2

 

Loturile nationale de karate pentru cadeti, juniori, tineret si seniori selectate de FRKT (Federatia Romana de Karate Traditional) pentru participarea la Campionatul Mondial de Karate Fudokan 2017 din Romania - Cluj Napoca.

Felicitari componentilor loturilor nationale de karate traditional ale Romaniei si le dorim mult succes la acest Campionat Mondial de Karate.
OSS!

Gichin Funakoshi

Hidetaka Nishiyama

Vladimir Jorga

Ilija Jorga

Dan Stuparu

Sponsorizează

Alege clubul cu care dorești să intri în contact sau discută direct cu Federația Română de Karate Tradițional.

Înscriere club

Înscrie-ți clubul pe Harta Karate-ului Tradițional din România. Clubul trebuie să fie acreditat și afiliat FRKT/ETFK/ITKF sau WFF.

Postează info

Trimite-ne un eveniment, antrenament sau articol despre Karate Tradițional și noi îl vom publica.

Contact

Dacă ai nevoie de ajutor nu ezita să ne contactezi.